Fanpage - promocja firmy, budowanie marki a może firmowy serial... - relacja z webinarium

W ubiegłym tygodniu brałam udział w bezpłatnym webinarium Piotra Chmielewskiego – właściciela Akademii Rozwoju Biznesu -specjalisty od spraw facebook-owych :). Tematem było oczywiście prowadzenie firmowej strony na facebook-u – „Facebook Pro – kierunek efekty biznesowe”. I choć w trakcie trwania seminarium bardzo przeszkadzały ciągłe komentarze niektórych uczestniczących, ten kto chciał wynieść z webinarium konkrety na pewno to zrobił.

Dzięki wskazówkom Pana Piotra nasz fanpage w najbliższym czasie zacznie przechodzić niewielkie zmiany. Zdradzam kilka konkretów :). Na pierwszy ogień idzie nazwa, którą nieznacznie zmienimy (jeszcze możemy to zrobić). Kolejnymi punktami są opracowanie dokładnego scenariusza (mamy już kilka dobrych stron) oraz strategii wpisów i wszelkich postów. Czy będą to dobre zmiany – czas pokaże :).

grafika_fanpage

Co mi dało uczestnictwo w webinarium? Pomimo tego, że było to darmowe spotkanie, na których z reguły nie zdradza się wielu konkretów, pan Piotr podszedł do sprawy bardzo profesjonalnie i przekazał kilka interesujących wskazówek, jak wykorzystać fanpage, między innymi dla celów promocyjnych firmy.

Nawiązując do naszego głównego celu –> jakim jest pokazywanie wszelkich sposobów na bycie przedsiębiorczym, polecam prowadzenie firmowej strony na portalu społecznościowym (oczywiście każdy „nie początkujący” przedsiębiorczy doskonale o tym wie).

Głównym jej atutem jest to, że nie potrzeba żadnych nakładów finansowych (jeżeli masz komputer i dostęp do internetu). Potrzebny jest tylko dobry i przemyślany pomysł i chęci do działania.

Na koniec dodam tylko, że zrodził się już w mojej głowie pomysł na warsztaty w naszym mieście, oczywiście związane z tematem fanpage-a – kto chętny??????  :))