Praktyczne mówienie do ludzi a sztuka bycia sobą

W pracy, w życiu towarzyskim i prywatnym zdarza Ci się występować w roli mówcy, prezentera, prelegenta, referenta, lektora, edukatora, demonstratora, zapowiadacza, zabierającego głos? Uważasz, że Twoje umiejętności są nie wystarczające aby właściwie odegrać te role?

Zapraszamy Cię na warsztaty traktujące o tym jak mówić do ludzi, przekazywać im wiedzę, informację - pozostając cały czas sobą. Jak pisał Leopold Staff: jedyna godna rzecz na świecie: twórczość, a szczyt twórczości to tworzenie siebie. Nie zwlekaj, zapisz się już dziś!

Program warsztatów:

 1. 20 września 2017, środa, g.18-21 - Emisja głosu. Podczas pierwszych warsztatów z emisji głosu dowiemy się m.in. jak odpowiednio przygotować się do pracy głosem oraz jak ważny w mówieniu jest prawidłowy oddech. Ćwiczenia praktyczne pomogą odkryć walory głosowe każdego z uczestników oraz wykorzystywać je podczas mówienia.
 2. 21 września 2017, czwartek, g.18-21 – Warsztaty z dykcji pokażą jak ważna jest dbałość o kulturę wypowiedzi. To, co mówimy i jak mówimy wpływa na nasz odbiór. Podczas warsztatów nie zabraknie ćwiczeń usprawniających aparat mowy. „Połamane języki” dodadzą odwagi, a kreowanie ról doda śmiałości w budowaniu siebie.
 3. 27 września 2017, środa, g.18-21 - Świadomość ciała. Świadomość ciała stanowi bardzo ważny element wystąpienia. W trakcie trwania warsztatów skupimy się na odkrywaniu siebie i swoich nieograniczonych możliwości. Skoncentrowanie się na poczuciu i usprawnieniu mięśni pomoże w prawidłowy sposób wykorzystać ciało jako narzędzie do wypowiedzi lub jego wsparcie. Posiadanie wiedzy, umiejętności i samoświadomości (ciała) to klucz do bycia sobą podczas wystąpień publicznych.
 4. 28 września 2017, czwartek, g.18-21 - Autoprezentacja, czyli jak się prezentować. Podczas warsztatów z autoprezentacji skupimy się na poszczególnych elementach wypowiedzi, komunikacji niewerbalnej i wizerunku. W końcu, jak cię widzą tak cię piszą.
 5. 04 października 2017, środa, g.18-21 - Wystąpienie publiczne, czyli o czym zawsze musisz pamiętać. Ostatnie spotkanie będzie formą podsumowania całego cyklu warsztatów. Zwrócimy uwagę na zagadnienia o których zawsze trzeba pamiętać występując publicznie - o czym chcesz mówić, dlaczego chcesz mówić, do kogo chcesz mówić i co chcesz osiągnąć mówiąc. Niespodzianką dla uczestników będzie nietypowa forma przekazania w praktyce wspomnianych zagadnień.

Warsztaty prowadzić będą:

Agnieszka Pawlak urodzona 27 marca w Międzynarodowy Dzień Teatru. Aktorka scen muzycznych, menedżerka artystyczna i animatorka kultury. Laureatka wielu ogólnopolskich festiwali piosenki polskiej i obcojęzycznej. Zdobywczyni Grand Prix przyznanego przez Ewę Urygę. Od 2012 wokalistka zespołu Oye Mi Canto, grającego muzykę latynoamerykańską. Specjalistka ds. organizacji widowni w Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu w sezonie artystycznym 2016/2017. Uzależniona od pracy z ludźmi, prowadzi warsztaty teatralne dla dzieci, młodzieży, dorosłych oraz osób z autyzmem.
Karolina Czepkiewicz absolwentka filologii polskiej na WP-A UAM (specjalność dziennikarstwo i kreowanie wizerunku), świeżo upieczony grafik komputerowy a do tego miłośnik kultury, w szczególności kina, teatru i literatury. Uważny obserwator rzeczywistości z głową pełną pomysłów. Uważa, że najlepiej uczyć się przez doświadczanie, dlatego bierze udział w różnych warsztatach, wolontariatach i innych ciekawych projektach, które tworzą równie ciekawi i interesujący ludzie.
Teresa Szczepaniak trener rozwoju osobistego, doradca profilaktyki zdrowia oraz trener Jogi Śmiechu. Swoje wielkie doświadczenie życiowe świetnie wykorzystuje w pracy trenerskiej. Widzi człowieka holistycznie i potrafi zobaczyć jego C U D (Ciało, Umysł, Duch). Prostota, radość, optymizm, konsekwencja, zdecydowanie, empatia - to jej znaki rozpoznawcze. Praca z ludźmi i dla ludzi to dla niej wielka radość i frajda a sukcesy klientów to nagroda i satysfakcja w pracy trenerskiej.

Terminy:
 • 20 wrzesień 2017, środa, g.18-21 - Emisja głosu
 • 21 wrzesień 2017, czwartek, g.18-21 - Dykcja
 • 27 wrzesień 2017, środa, g.18-21 - Świadomość ciała
 • 28 wrzesień 2017, czwartek, g.18-21 - Autoprezentacja, czyli jak się prezentować
 • 4 październik 2017, środa, g.18-21 -Wystąpienie publiczne, czyli o czym zawsze musisz pamiętać

Informacje organizacyjne:
 • Miejsce:           Miasto Intelektu, Kalisz ul. Częstochowska 44 lok. b
 • Czas trwania: 15 godzin / 5 dni
 • Koszt:               375,00 zł
 • Trenerzy:         Agnieszka Pawlak, Karolina Czepkiewicz, Teresa Szczepaniak
 • Masz pytania, dzwoń: 724 124-580 lub 602 465-978

Rezerwacji dokonasz wypełniając formularz zgłoszeniowy zamieszczony poniżej do 18 września 2017. W odpowiedzi otrzymasz na wskazany adres e-mail wszelkie szczegóły dotyczące rezerwacji.

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc (12 osób) o udziale w warsztatach decyduje kolejność zgłoszeń.

Potwierdzeniem udziału w warsztatach jest dokonanie wpłaty (375 zł) na podany numer konta bankowego: Alior Bank 76 1060 0076 0000 3390 0012 6440 nie później niż do 31 lipca 2017. W tytule przelewu wpisz: Warsztaty - Praktyczne mówienie do ludzi / (imię i nazwisko).

Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania warsztatów bez podania przyczyny.

Formularz zgłoszeniowy:

Imię (wymagane)

Nazwisko (wymagane)

Twój adres e-mail (wymagany)

Telefon kontaktowy (wymagany)